Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nowe połączenia z Pyrzowic

Od tego roku Wizz Air uruchamia z katowickiego lotniska dwa nowe połączenia na Wyspy Kanaryjskie. Zwiększona zostanie też częstotliwość lotów do Dubaju.

Katowice to właściwie miejsce narodzin węgierskich linii lotniczych. To z tego lotniska 19 maja 2004 roku wystartował jej pierwszy samolot.

- Z roku na rok Wizz Air przewozi coraz więcej pasażerów. W zeszłym roku został pobity kolejny rekord. Z naszych usług skorzystało ponad 19 mln pasażerów - powiedział G. Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

- Nasza flota składa się z 67 samolotów marki Airbus. Cieszymy się też, że średni wiek naszych samolotów wynosi 4 lata - dodał.

W środę firma ogłosiła otwarcie nowych kierunków na Teneryfę i Lanzarote, czyli dwie spośród trzech największych Wysp Kanaryjskich. Na pierwszą z nich połączenie uruchomione zostanie 31 października,  na drugą -  3 listopada. Oprócz tego zwiększona została częstotliwość lotów na innej, nowej trasie do Dubaju (z dwóch do trzech tygodniowo).

- Patrząc przez pryzmat portu lotniczego, dzięki przewoźnikowi, powstało 1500 nowych miejsc pracy, ponieważ każdy milion pasażerów to jest 1000 miejsc pracy. A w 2015 r. firma obsłużyła 1,5 mln pasażerów pasażerów lotniska Katowice Airport w Pyrzowicach - powiedział A. Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. w Katowicach.

- Każde lotnisko ma swojego bazowego przewoźnika, tym przewoźnikiem jest u nas Wizz Air. Ma on ponad 40 proc. udziału w rynku - dodał.

Obecnie linia ma na katowickim lotnisku 5 samolotów i zatrudnia ok. 200 osób. Ponadto wszystkie samoloty należące do Wizz Air i używane w Polsce są serwisowane na lotnisku Pyrzowice.

Konferencja z udziałem przedstawicieli linii lotniczych i lotniska odbyła się w środę w hotelu Monopol w Katowicach.      

Nowe połączenia z Pyrzowic   Będą nowe połączenia z Katowic materiały prasowe

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama