Nowy numer 15/2024 Archiwum

Przyjaciele misji w Rudach

Podczas Metropolitalnego Kongresu Misyjnego spotkają się misyjne grupy dorosłych, młodzieży i dzieci z czterech diecezji.

To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 23 kwietnia, zgromadzi ponad tysiąc przyjaciół misji z diecezji gliwickiej, opolskiej, sosnowieckiej i archidiecezji katowickiej. Spotkanie będzie miało miejsce w pocysterskim kompleksie pałacowo-klasztornym w Rudach Raciborskich, a rozpocznie się o 10.00.

Uczestnicy Kongresu spróbują między innymi odpowiedzieć na takie na pytania: Jak poskładać Afrykę? Czy łatwo jest posługiwać się pałeczkami? Na czym polega praca misjonarza? Jak smakuje latynoska kuchnia? Co Kościół ma do zaoferowania współczesnemu światu?

W programie imprezy znajdą się spotkania formacyjne dla dorosłych i młodzieży, gra edukacyjna dla dzieci w parku, peruwiańska zupa dla wszystkich, nabożeństwo misyjne, koncert chóru gospel, a także kiermasze z rękodziełem misyjnym, stoiska z materiałami formacyjnymi, lody misyjne i inne atrakcje. Centralnym wydarzeniem będzie uroczysta Eucharystia w południe pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca. 

Posłuchaj wypowiedzi ks. Grzegorza Wity, delegata biskupiego ds. misji, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych archidiecezji katowickiej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy