Nowy numer 23/2021 Archiwum

Ogólnopolski konkurs "Audycja Historyczna Roku", Instytut Pamięci Narodowej, do 15 czerwca

Instytut Pamięci Narodowej ogłasza IV edycję ogólnopolskiego konkursu Audycja Historyczna Roku, którego celem jest wyróżnianie i promowanie dokumentalnej twórczości radiowej i filmowej, prezentującej najnowszą historię Polski (lata 1939–1989). Start 18 kwietnia. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 czerwca na adres: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, ul. Warsztatowa 1A, 15–637 Białystok, z dopiskiem "Konkurs Audycja Historyczna Roku".

Dokumentalne audycje radiowe i filmy będą oceniane w następujących kategoriach:

1.  Wydarzenie – audycje i filmy poświęcone określonemu wydarzeniu lub procesowi historycznemu. W tej kategorii zostanie przyznane Grand Prix Prezesa IPN.

2.  Losy – audycje i filmy poświęcone indywidualnym losom bohaterów, uczestników i świadków zdarzeń i procesów historycznych – Nagroda im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

3.  Historia regionalna – audycje i filmy poświęcone historii lokalnej, obejmującej zasięg działania poszczególnych oddziałów Instytutu – Nagroda Dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku.

Wysokość pieniężnych nagród jest ustalana co roku przez Prezesa IPN. Pięcioosobowe jury konkursu składa się z renomowanych dziennikarzy oraz historyków pracujących w IPN. Oprócz nagród jury może przyznać wyróżnienia za specjalne wartości poznawcze oraz dla produkcji o tematyce związanej z historią poszczególnych regionów kraju.

Do tegorocznej edycji konkursu można zgłaszać audycje i filmy, które powstały lub były emitowane w rozgłośniach radiowych lub w telewizji nie później niż dwa lata przed 1 stycznia roku kalendarzowego danej edycji konkursu. Ogłoszenie nominacji w liczbie po pięć w każdej z trzech kategorii nastąpi do 25 października na stronie ipn.gov.pl, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Białymstoku 26 listopada br., w dniu urodzin śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama