Nowy numer 15/2024 Archiwum

Górnośląskie święto misji

Msza św., koncert, stoiska misyjne, wystawy, zabawy, kiermasze. Zapraszamy do Rud na Metropolitalny Kongres Misyjny.

Już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się pierwszy Metropolitalny Kongres Misyjny. Myśl zorganizowania takiego kongresu zrodziła się podczas ubiegłorocznego Krajowego Kongresu Misyjnego.

Do Rud zapraszają Papieskie Dzieła Misyjne z Katowic, Gliwic, Sosnowca i Opola. W święcie misji wezmą udział środowiska, grupy i wspólnoty zaangażowane w sprawy misji z czterech diecezji. Ale zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką misji. Mile widziane całe rodziny!

Początek Kongresu o godz. 10, a kwadrans później rozpoczną się spotkania formacyjne dla różnych grup wiekowych: dorosłych, młodzieży i dzieci. W samo południe Eucharystii będzie przewodniczył abp Wiktor Skworc, metropolita górnośląski. Potem będzie czas na posiłek oraz zapoznawanie się ze stoiskami i wystawami zgromadzeń i wolontariatów misyjnych działających na terenie metropolii oraz materiałami misyjnymi i formacyjnymi. Organizatorzy przygotowują także różnego typu zabawy.

O godz. 14 rozpocznie się koncert muzyki gospel w wykonaniu chóru „Przebudzenie”. Pół godziny później nabożeństwo misyjne z odnowieniem przyrzeczeń chrztu (cały Kongres w roku 1050. rocznicy chrztu Polski odbywa się pod hasłem „Od chrztu do misji”). O 15.15 – rozesłanie.

– Kongres jest dobrą okazją, aby podpatrzeć, jak można zapalić w sobie i swoim środowisku pragnienie działania na rzecz misji – zachęcają organizatorzy.

Uwaga: grupy, które wezmą udział w Kongresie, proszone są o przygotowanie i zabranie ze sobą „metryki chrztu” w kształcie kropli wody (formatu wielkości A4), na której będzie zapisana nazwa i adres grupy umożliwiające przesłanie pozdrowień. Organizatorzy proszą również o to, by osoby z poszczególnych diecezji miały ze sobą element stroju w wybranym kolorze. Diecezja opolska – kolor zielony.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy