Nowy numer 30/2021 Archiwum

Flashmob w kościele w Żorach

Tuż przed Mszą świątynia niespodziewanie zmieniła się w weselną salę w Kanie Galilejskiej.

Taki zaskakujący flashmob przeprowadziło kilkadziesiąt osób w Niedzielę Miłosierdzia w Żorach. Teraz twórcy zaprezentowali w internecie film z tego wydarzenia.

Tuż przed Mszą św. o 11.00 w niedzielę 3 kwietnia kościół św. Stanisława napełnił się niespodziewanie radosnym śpiewem i tańcem. Jednocześnie do świątyni przez główne drzwi wkroczyła Młoda Para.

Śpiewały znakomite chóry Voce Segreto i AFMusic, grał zespół Kablem Owinięci. Jedna z solistek zagrała Matkę Bożą - bo biorący udział we flashmobie wykonali utwór „Kana Galilejska” z oratorium leśniowskiego „Siedem Pieśni Marii”.

- A jako że w ten dzień liczono wiernych, wiemy, że udało nam się mieć na weselu 1612 osób - komentują organizatorzy żorskiego flashmoba. - Dlaczego to zrobiliśmy? Bo chcieliśmy Panu Bogu podarować coś pięknego. Bo cieszy nas radość na twarzach zaskoczonych osób, które chwilę wcześniej nie podejrzewały, co może je spotkać - wyjaśniają.

Po Mszy świętej wykonawcy zaśpiewali jeszcze pieśń „Błogosławieni Miłosierni”, którą wykorzystali w pierwszym kościelnym flashmobie przed rokiem.

We flashmobie wzięła także udział m.in. żorska grupa teatralna Art.Buzz. Całością trwających miesiąc przygotowań kierowali reżyser Aneta Antosiak i ks. Maciej Michałek, wikary parafii św. Stanisława - który również wystąpił jako jeden z solistów.

„Dziękujemy Wam za ciepłe przyjęcie naszego występu. I jak usłyszeliśmy w kazaniu - niech miłość Jezusa do Oblubienicy Kościoła w nas trwa” - napisali organizatorzy na Facebooku.

Nie spodziewali się, że będą na weselu! "KANA GALILEJSKA" (7PM)
xmmaciek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama