GN 28/2018 Archiwum

20 ton smaku i zdrowia

Jabłka rozdaje dzisiaj - w piątek 15 kwietnia - w parku Słupna w Mysłowicach koło Związku Górnośląskiego z Brzezinki.

Członkowie Związku pozyskali ich aż 20 ton. Owoce pochodzą z polskich sadów w Sandomierzu i Grójcu.

Inicjatywa ma związek z embargiem na polskie jabłka, nałożonym przez Rosję. Ma za zadanie upowszechniać profilaktyczne zachowania prozdrowotne i propagować zdrowe odżywianie się. Koło Brzezinka Związku Górnośląskiego wraz z fundacją Formax Helping Hunt z Czechowic-Dziedzic pozyskały te jabłka od Agencji Rynku Rolnego.

W rozdawaniu jabłek członkom Związku Górnośląskiego pomagają także pracownicy MOSiR, który zarządza terenem parku Słupna.

- W pakowanie i rozdawanie jabłek zaangażowało się i poświęciło swój czas wielu członków naszego koła Brzezinka. Panie i panowie już od środy pomagali w rozładunku 20 tonowego transportu - mówi Teresa Bialucha, przewodnicząca tego koła Związku Górnośląskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama