Nowy numer 25/2018 Archiwum

Archidiecezja na społecznościówkach

Facebook, YouTube czy Twitter to najbardziej znane serwisy społecznościowe. Na każdym z nich jest również obecna archidiecezja katowicka.

- Nie da się ukryć, że dzisiaj media społecznościowe zaczynają dominować w przestrzeni internetowej. To, co je wyróżnia, to możliwość bezpośredniej interakcji z odbiorcami, którzy współtworzą zamieszczane tam treści - mówią członkowie Podkomisji ds. Mediów II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Podczas ostatniej sesji plenarnej była mowa właśnie o mediach. Również tych diecezjalnych. Tutaj archidiecezja katowicka ma się czym pochwalić, ponieważ jest mocno obecna w przestrzeni wirtualnej.

Oprócz strony internetowej archidiecezja posiada profil na Facebooku, swój kanał na Youtubie, a od niedawna pod nickiem @arch_katowicka zamieszcza twitty.

- Prowadzimy również transmisje online dzięki aplikacji Periscope. Pierwsza miała miejsce z Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek - mówi ks. Sebastian Kreczmański z Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej.

Obecnie w porozumieniu z Instytutem Gość Media trwają prace nad przygotowaniem platformy zarządzania treścią, która ma usprawnić przesyłanie informacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami archidiecezji, jak parafie, stowarzyszenia, instytuty, zakony czy ruchy i wspólnoty.

Diecezjalne serwisy społecznościowe
Archidiecezja Katowicka

Przeczytaj także relację z sesji plenarnej poświęconej Podkomisji ds. Mediów: Na synodzie o mediach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama