Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zobaczyli, jak wygląda życie kleryka

Od samego rana w sobotę do seminarium zjeżdżają uczniowie ostatnich klas liceów oraz techników, aby przeżyć we wspólnocie seminaryjnej Dzień Otwartych Drzwi.

- Bardzo cieszymy z tego, że przyjeżdżają do nas osoby zainteresowane życiem seminaryjnym. I już teraz zapraszamy na przyszły rok - mówi ks. dr Marek Panek, rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Przyjeżdżający do seminarium młodzi mężczyźni mogą przeżyć wraz z klerykami dzień w seminaryjnej wspólnocie. Uczestniczą w modlitwach, ale również mają okazję do zapoznania się z codziennym rytmem życia w seminarium. Mogą też porozmawiać z klerykami w ich pokojach.

- Zainteresowanie dniem otwartym jest bardzo duże. Rok temu przyjechało ponad 20 osób więcej, niż zostało zapisanych. Spodziewamy się, że i w tym roku odzew będzie podobny - mówi ks. Paweł Til,  prefekt śląskiego seminarium, archidiecezjalny moderator powołań.

Zapytani o opinie na temat Dnia Otwartych Drzwi, klerycy śląskiego seminarium mówią, że jest to dobra okazja do tego, aby chociaż trochę zobaczyć, jak wygląda życie alumna.

- Spodziewamy się około 60 osób, które już się zgłosiły. To jest bardzo fajna sprawa. Jest w naszej wspólnocie kilku kleryków, którzy byli przed seminarium na dniu otwartym i bardzo sobie chwalą to spotkanie - powiedział Maciej Niesporek, kleryk IV roku.

Podczas wspólnie przeżytej Eucharystii homilię do kleryków oraz przeżywających swoisty dzień skupienia uczniów ostatnich klas śląskich szkół powiedział ks. Krzysztof Goik, ojciec duchowny. Nawiązując do liturgii słowa z dnia, przybliżył obraz Jezusa uciszającego burzę do obrazu naszego życia. - Pan Jezus, wchodząc do łodzi życia człowieka, przynosi pokój. A wówczas mimo burz i innych niebezpieczeństw łódź naszego życia znajdzie się stabilnym brzegu - mówił.

Dzień Otwartych Drzwi jest wieloletnią tradycją śląskiego seminarium. Zawsze w drugiej połowie roku szkolnego jest on organizowany z myślą o osobach, które rozeznają swoje życiowe powołanie i chcą poznać z bliska życie seminaryjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL