Nowy numer 25/2018 Archiwum

Masówki na "Wujku"

W Katowicach i Rudzie Śl. związkowcy przeprowadzają masówki informacyjne. Są zaniepokojeni przyszłością kopalni.

Całodniowe masówki odbywają się przed każdą zmianą na kopalni "Wujek" w Katowicach oraz w części kopalni znajdującej się w Kochłowicach - na tzw. "Ruchu Śląsk".

Zdaniem związkowców przyszłość kopalni łącznie zatrudniającej 3,1 tys. osób stoi pod znakiem zapytania. Uważają, że niebawem może ona trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego, właściciel kopalni, nie komentuje czwartkowych wydarzeń.

- Obecnie nie ma żadnych decyzji dotyczących przekształceń kopalni "Wujek", bądź któregoś z jej ruchów - tłumaczy Wojciech Jaros, rzecznik spółki.

Pracownicy całego Holdingu w piątek poproszeni zostaną o wypełnienie ankiet, dotyczących możliwości skorzystania z osłon pracowniczych (urlopów górniczych, urlopów dla pracowników przeróbki mechanicznej lub jednorazowej odprawy).

Jednak, jak podkreślają związkowcy, ankiety nie są anonimowe. Każdy wypełniający je musi podać tzw. numer stały przypisany konkretnej osobie zatrudnionej w górniczej spółce.

Związkowcy zauważają również, że zarząd spółki celowo wstrzymuje wydobycie węgla w tej kopalni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama