Nowy numer 25/2021 Archiwum

Młodzi specjaliści od Pawła i Piotra

W Sosnowcu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Wygrała Marta Kubica z diecezji gliwickiej.

Jego uczestnicy, uczniowie gimnazjów z województwa śląskiego, zmierzyć musieli się z Listem św. Pawła do Rzymian, Pierwszym i Drugim Listem św. Piotra oraz Katechizmem dla Młodych Youcat.

W finale wzięło udział 61 uczniów, którzy w diecezjach: katowickiej, częstochowskiej, bielsko-żywieckiej, gliwickiej oraz sosnowieckiej zdobyli najwięcej punktów w etapie rejonowym konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła Marta Kubica z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu w diecezji gliwickiej, drugie - Emila Zimnol z Gimnazjum Sióstr Urszulanek w Rybniku w archidiecezji katowickiej, trzecie - Paweł Kocybała z Gimnazjum Nr 15 w Bytomiu-Stolarzowicach w diecezji gliwickiej.

Wojewódzki etap składał się z 32 pytań (otwartych i zamkniętych). Tematyka konkursu wpisywała się w Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski.

Mimo że uczniowie tuż po oddaniu testów zgodnie przyznali, że pytania były trudne, ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, z dumą stwierdził, że ich wiedza była na wysokim poziomie. - Młodzież do konkursowych zmagań przygotowała się fenomenalnie - ocenił.

Niektórzy uczniowie przyznali, że na konkurs przygotowywali się już od wakacji, innym nauka przed finałem zajęła zaledwie tydzień.

Hasłem XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego były słowa św. Grzegorza z Nazjanzu "Pokuta jest drugim chrztem, chrztem łez". Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była diecezja sosnowiecka.

Zdobywca trzeciego miejsca otrzymał kartę podarunkową w wysokości 500 zł, drugiego - 1000 zł, pierwszego - 1500 zł.
 
Z nagrodami z Sosnowca wyjechali również wszyscy młodzi uczestnicy konkursu. Otrzymali dyplomy i album z okazji Roku Miłosierdzia.
Młodzi specjaliści od Pawła i Piotra   Tym razem finał konkursu odbył się w Sosnowcu Joanna Juroszek /Foto Gość
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama