Ekumeniczne Dni Biblii

Rozpoczną się w niedzielę 10 kwietnia, zakończą w sobotę 16 kwietnia.

Spotkaniom towarzyszyć będzie cytat z Księgi Izajasza 66,13: „Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał” (Biblia Warszawska).

Publikujemy program ekumenicznych wydarzeń:

Niedziela, 10 kwietnia, 16.00

Nabożeństwo z okazji rozpoczęcia EDB w kościele ewangelicko-augsburskim w Katowicach przy ul. Warszawskiej 18. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Marian Niemiec z Kościoła ewangelicko-augsburskiego, kazanie wygłosi biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło.

Podczas nabożeństwa zostaną ogłoszone wyniki międzywojewódzkiego konkursu plastycznego biblijno-ekumenicznego dla dzieci i młodzieży.

Środa, 13 kwietnia, 17.00-21.00

Maraton Biblijny w kaplicy św. Barbary przy Silesia City Center. Przedstawiciele Kościołów oraz miasta Katowice czytać będą Księgę Rodzaju w przekładzie ekumenicznym.

Czwartek, 14 kwietnia, 17.00

Sympozjum Biblijno-Ekumeniczne z cyklu „Akademia Ekumeniczna i Dialogu Międzyreligijnego"  w Bibliotece Śląskiej w Katowicach w auli „Parnassos”.

Prelegentami będą bibliści: dr hab. Kalina Wojciechowska z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz ks. dr Janusz Wilk z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

W czasie sympozjum będzie możliwość zadawania pytań, a także spotkania się i podyskutowania przy kawie i śląskim kołoczu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..