Nowy numer 23/2021 Archiwum

500 plus na Śląsku

Od 1 kwietnia można składać wnioski o świadczenia w ramach programu "Rodzina 500 plus".

O wejściu w życie rządowego programu informował na piątkowej konferencji w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Chcemy się udać do mieszkańców naszego województwa z informacją i pomocą. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy w każdej gminie województwa śląskiego - powiedział. - Ponad 1,7 mld zł jest przeznaczonych na ten cel z budżetu państwa dla rodzin z województwa śląskiego. Te ogromne pieniądze mają pomóc przede wszystkim polskim rodzinom, jak również polskiej gospodarce, a także procesom demograficznym, które są, niestety, zahamowane.

Ogólnie na poczet programu "Rodzina 500 plus" na ten rok w budżecie państwa zabezpieczono 17 mld zł. Świadczenia będą wypłacały urzędy miast, gminy, ośrodki pomocy społecznej oraz centra do realizacji świadczeń socjalnych.                

Comiesięczne 500 zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie będzie przyznawane do ukończenia 18. roku życia.

Rodziny typu 2+1 także mogą ubiegać się o pieniądze ze Skarbu Państwa. Muszą one - w przeciwieństwie do rodzin wielodzietnych - spełnić warunek. Ich dochód nie może przekroczyć 800 zł na jednego członka rodziny. W przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego kwota ta wynosi 1200 zł na osobę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama