Nowy numer 37/2021 Archiwum

Dzięki za ŚDM

W parafii św. Marii Magdaleny w Tychach na dniu skupienia spotkali się przedstawiciele lokalnych samorządów.

Abp Wiktor Skworc, zwracając się do zebranych w świątyni, szczególną uwagę zwrócił na realizowanie polityki prorodzinnej. - Społeczeństwo jest wam wdzięczne za podjęcie się realizacji programu Rodzina 500+! Bóg zapłać wam za zaangażowanie w IX Metropolitalne Święto Rodziny. Przyjmijcie też podziękowanie za otwarcie miast i gmin na ŚDM - mówił.

Metropolita katowicki podkreślił również fakt, że współpraca samorządów i parafii w realizacji przygotowań do tak ważnego wydarzenia, jakim będzie ŚDM, jest wzorcowa.  - Wasza życzliwość, doświadczenie i finansowanie niektórych projektów jest nieocenionym wsparciem! Dzięki tej wzorcowej współpracy przygotowaliśmy bardzo bogaty i ciekawy program - stwierdził abp Skworc.

Nawiązując do przeżywanej uroczystości św. Józefa, metropolita katowicki zaznaczył, że pełni on w relacji do nas rolę nauczyciela i świadka. - Św. Józef, patron Kościoła, stanowi dla nas wyzwanie, abyśmy podobnie jak on troszczyli się o dobro i bezpieczeństwo każdej rodziny. Potrzeba owego milczącego „tak” świętego Józefa, potrzeba naszego dalszego stanowczego, wytrwałego działania dla rodziny! - apelował.

Metropolita katowicki wyraził również nadzieję na utworzenie samorządowej metropolii. Zaznaczył również, że jest konieczne tworzenie nowych rozwiązań sprzyjających lokowaniu swojej przyszłości przez młode pokolenie w swojej ojczyźnie.

Zaapelował także o konieczność dalszych - w myśl encykliki Laudato si' - rozwiązań w dziedzinie problemów ekologicznych, zwłaszcza dotyczących eliminacji zanieczyszczenia powietrza.

Abp Skworc zaapelował również o spójną politykę senioralną. Zaznaczył, że kluczową rolę odgrywa tutaj współpraca struktur samorządowych i kościelnych.

Nawiązując do przeżywanego Roku Miłosierdzia, zauważył, że „uczestniczymy w pięknym projekcie Boga względem nas, jako jednostki, rodziny, społeczeństwa i całej ludzkości”. - W opisie tego projektu znajdujemy bliskie nam słowo: miłosierdzie - wskazał abp Skworc.

Dzień skupienia samorządowców jest organizowany corocznie od kilkunastu lat. Przewodzi mu metropolita katowicki. Uczestnicy mają okazję spotkać się na wspólnej kawie, uczestniczyć w Eucharystii, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz wysłuchać konferencji formacyjnej.

Tego dnia z samorządowcami spotkali się także biskupi pomocniczy: Marek Szkudło i Adam Wodarczyk. Biskup Szkudło modlił się z nimi w parafii Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, bp Wodarczyk - w parafii św. Antoniego w Rybniku oraz w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. bp. Stanisława Adamskiego w Kokoszycach.

Dzięki za ŚDM   Samorządowcy w Tychach ks. Sebastian Kreczmański

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama