Nowy numer 25/2021 Archiwum

W piątek Droga ulicami Katowic

Początek o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni "Wujek", zakończenie ok. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla.

Trasa Drogi Krzyżowej w Katowicach prowadzić będzie ulicą Wincentego Pola, przez park Kościuszki, ulicami Barbary, Mikołowską, Kopernika, pl. Miarki, Kościuszki i Powstańców.

Tegoroczna Droga Krzyżowa, ze względu na Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i 1050. rocznicę chrztu Polski, będzie też dla uczestników okazją do modlitwy za wielką i małą ojczyznę oraz do złożenia wspólnego świadectwa wiary.

Myślą przewodnią rozważań czternastu stacji Chrystusowej Męki będą słowa hasła Nadzwyczajnego Jubileuszu "Miłosierni jak Ojciec".

"Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, pamiętamy, że nie jest to wyłącznie wspominanie historycznego wydarzenia. Droga Krzyżowa Syna Bożego trwa w nowych odsłonach i jest dzisiaj drogą męczeństwa wyznawców Chrystusa oraz drogą męczeństwa naszych braci i sióstr w człowieczeństwie, którzy, uciekając przed wojną i prześladowaniem współczesnych Kainów, błąkają się na niepewnych szlakach i jako uchodźcy szukają owoców ziemi obiecanej" - napisał abp Wiktor Skworc w zaproszeniu do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Katowic.

Szczególną intencją nabożeństwa będzie prośba o pokój.

"Widząc to wszystko, co dzieje się wokół nas, chcemy w czasie Drogi Krzyżowej modlić się wspólnie, prosząc o pokój dla całej rodziny ludzkiej i każdego człowieka. Chcemy wołać do naszego Ojca w niebie przez Chrystusa i z Chrystusem: O Panie, który jesteś w niebie, wyciągnij sprawiedliwą dłoń i chroń nas przed niepokojami i wojną; daj wszystkim upragniony pokój!" - wyjaśnia abp Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama