Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na rekolekcjach przed święceniami

W sobotę biskupi wyświęcą nowych diakonów. O modlitwę za kleryków prosi abp Wiktor Skworc.

Rekolekcje dla kandydatów do święceń od niedzieli do soboty odbywają się w Domu Formacyjnym „Tabor” w Brennej. Prowadzi je ks. Robert Błotko, ojciec duchowny alumnów z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 27 lutego w trzech miejscach archidiecezji.

Pierwszą grupę alumnów w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Mysłowicach-Kosztowach wyświęci abp Wiktor Skworc.

Kolejni klerycy święcenia otrzymają w kościele Matki Bożej Szkaplerznej i św. Piusa X w Jejkowicach z rąk bp. Marka Szkudły. Pozostałych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich-Brzezinach wyświęci bp Adam Wodarczyk. Początek uroczystości o 10.00.

Abp Wiktor Skworc prosi o modlitwę w intencji przyszłych diakonów, całego seminarium i o nowe powołania do wyłącznej służby Ewangelii. - Do tej modlitwy wzywa nas sam Jezus Chrystus: proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Łk 10,2) - czytamy w specjalnym komunikacie.

Metropolita do udziału w liturgii święceń zachęca wspólnoty z parafii, w których będzie miał miejsce diakonat, jak również młodzież i służbę liturgiczną ze wszystkich parafii dekanatów, w których odbędą się święcenia.

Abp Skworc zaprasza również do tworzenia w rodzinach oraz innych środowiskach wychowawczych „atmosfery życzliwości i otwartości, która sprzyja odczytaniu i wielkodusznemu przyjęciu Bożego powołania”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama