Nowy numer 32/2022 Archiwum

Radzionków nagradza abp. Skworca

Za zaangażowanie metropolity katowickiego na różnych płaszczyznach życia religijnego, społecznego oraz gospodarczego wręczono mu w radzionkowskim Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków honorową nagrodę.

Nagroda Crux Adalberti została przyznana przez radę miasta Radzionkowa na wniosek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Koła Lokalnego im. Jana Pawła II przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie.

Wręczając wyróżnienie szczególnie podkreślono rolę abp. Wiktora Skworca w tworzeniu Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r.

Zauważono także wkład metropolity katowickiego w promowanie radzionkowskich nieszporów bożonarodzeniowych. - Ksiądz arcybiskup Wiktor zabiegał o rozpowszechnienie tego nabożeństwa poprzez osobisty udział i zapraszanie do udziału w nich osób życia społecznego naszego regionu - mówił Rudolf Sobczyk, laudator.

W uroczystości wzięli udział Gabriel Tobor, burmistrz miasta wraz z radą miasta, członkowie koła SRK oraz proboszcz radzionkowskiej parafii, a zarazem dziekan dekanatu Piekary Śląskie, ks. Damian Wojtyczka.

Nagroda Crux Adalberti jest przydzielana przez radę miasta Radzionków za szczególnie ważne zadania na rzecz miasta, za wybitne przyczynianie się do rozwoju gospodarczego, społecznego bądź kulturalnego miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama