Nowy numer 25/2021 Archiwum

Flash mob z zaproszeniem na ŚDM

Takiej inicjatywy jeszcze nie było! Młodzi ludzie ze Śląska zorganizowali flash moba w centrum Katowic, promując w ten sposób Światowe Dni Młodzieży i dając świadectwo swojej wiary.

Grupa młodych czekających na spotkanie z papieżem Franciszkiem zebrała się w chłodny, zimowy wieczór na placu Szewczyka w Katowicach, aby przeprowadzić akcję ewangelizacyjną w centrum handlowym oraz na dworcu kolejowym.

- Plan był prosty. Spotykamy się w piątek 22 stycznia i od 19.00 do 19.15 na ławkach w Galerii Katowickiej pleciemy różańce z przygotowanych wcześniej sznurków w barwach logo ŚDM, nasz prezent dla pielgrzymów, którzy przyjadą do archidiecezji katowickiej. Oczywiście, moglibyśmy robić to w domu, ale mieliśmy szczególny cel. Przechodzący obok nas ludzie z zaciekawieniem zerkali, co robimy. Była to świetna okazja, by opowiedzieć im o idei Światowych Dni Młodzieży, wydarzeniu, o którym nie wszyscy jeszcze wiedzą, a na które przyjedzie przecież więcej ludzi niż na EURO 2012 - tłumaczy Bartosz Kajdan, inicjator akcji.

Po kwadransie od rozpoczęcia wydarzenia uczestnicy przeszli przed główne wejście do Galerii Katowickiej. Wymachując flagami z logo ŚDM oraz trzymając napis „ZAPRASZAMY NA ŚDM”, odśpiewali hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.

- Reakcja ludzi bywała różna. Od zupełnej ignorancji po zatrzymanie i zaciekawienie się tym, co robimy. Niektórzy nawet nagrywali nas smartfonami i robili nam zdjęcia. Bardzo nas to ucieszyło i dało nadzieję, że przesłanie flash mobu i zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży dotrze do szerszej grupy ludzi - mówi Agnieszka Talik, współorganizator akcji. 

W ciągu kilku dni udało się zebrać grupę kilkudziesięciu osób, które w piątkowy wieczór znalazły czas i chęci, by „zrobić katowicki raban ewangelizacyjny”, o co prosił papież Franciszek w Rio de Janeiro.

Całe wydarzenie zostało uwiecznione w postaci nagrania wideo, które w najbliższym czasie ma pojawić się w internecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama