Nowy numer 24/2021 Archiwum

Emmanuel w Katowicach szykuje się na ŚDM

Młodzi z międzynarodowej wspólnoty na modlitwie przed ŚDM spotkali się w Katowicach.

Mowa o Mercy Team, młodych wolontariuszach Wspólnoty Emmanuel, którzy na swoim weekendzie formacyjno-modlitewnym spotkali się w Katowicach.

W intensywnej modlitwie i warsztatach uczestniczy ok. 60 młodych z 8 krajów. Obok Polaków są to Czesi, Słowacy, Niemcy, Francuzi, Anglicy, Węgrzy, jest także jedna osoba pochodząca z Nigerii.

Ich spotkanie wpisuje się w duchowe przygotowania na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, gdzie przez cztery dni w ramach Festiwalu Młodych ze sceny animować będą modlitwę w Nowej Hucie.

Młodzi, wśród których są także małżeństwa oczekujące dziecka oraz dwaj kapłani: ks. Janez Rus ze Słowenii i ks. Arkadiusz Czempik na co dzień pracujący w Wiedniu, zatrzymali się przy parafii św. Szczepana w Bogucicach. Stamtąd pieszo w sobotę przeszli do kościoła Mariackiego, by od 20.00 do 22.00 w centrum miasta uwielbiać Boga w Najświętszym Sakramencie. Mogli skorzystać także z sakramentu spowiedzi i modlitwy wstawienniczej.

Mercy Team to grupa wolontariuszy, która zawiązała się po forum letnim Wspólnoty Emmanuel w Częstochowie. Na weekendzie formacyjnym w listopadzie ubiegłego roku spotkali się w Wiedniu, teraz zgromadziły ich Katowice, a na przełomie kwietnia i maja przyjadą już do Krakowa.

- Będzie to okazja, żeby młodzi zobaczyli Kraków, poznali, jak to będzie wyglądało, jeszcze bez tych tłumów - tłumaczy Agata Andrzejczak z Krakowa, która pracuje przy organizacji ŚDM ze Wspólnotą Emmanuel.

U nas młodzi spotkali się wokół tematu liturgii. - Mamy wykłady, warsztaty o liturgii, uczymy się, jak przygotować liturgię, jak animować śpiew, jak ważne są gesty, symbolika liturgii katolickiej - mówi Agata.

Więcej o spotkaniu młodych w Katowicach w wydaniu papierowym "Gościa Katowickiego" (nr 4/24 stycznia).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama