Nowy numer 25/2021 Archiwum

Idź na Orszak Trzech Króli

W środę 6 stycznia na ulicach naszych miast kolejny raz pojawią mędrcy szukający Jezusa.

Kolorowe orszaki znaleźć będziemy mogli w ok. 440 miejscowościach Polski. W naszej archidiecezji trzech króli i ich towarzyszy możemy spodziewać się w Mysłowicach, Tychach, Turzy Śląskiej, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Piekarach, Siemianowicach...

Największy orszak, jak co roku, przejdzie ulicami Katowic. Początek o 12.00 Mszą w katedrze Chrystusa Króla. Po niej o 13.30 zacznie formować się trzybarwny orszak. Spod katedry ruszy on przez plac Miarki i rynek w stronę Spodka.

Finał tegorocznego maszerowania odbędzie się na parkingu przy NOSPR. Tam na rodzinnym kolędowaniu uczestnicy marszu spotkają się z zespołem „Albo i Nie”. Dzieci i dorośli w tym roku wyśpiewają także zwycięską zwrotkę kolędy „Mędrcy świata”, ułożoną przez jedną z rodzin biorących udział w orszakowym konkursie.

W drodze mali aktorzy amatorzy odegrają także bożonarodzeniowe scenki. Dzieci z katowickich szkół i przedszkoli ubrane będą w trzy kolory: zielony, czerwony i niebieski, symbolizujące Europę, Azję i Afrykę. Takie same barwy przybiorą jadący na koniach królowie. Jednym z nich tradycyjnie już będzie czarnoskóry Adeyemi Abe, mieszkaniec Orzesza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama