Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kolejny rok od Pana

- Bóg nie jest obojętny. Jest czujny i działa… - to słowa, które bp Marek Szkudło skierował do wiernych zebranych w katedrze Chrystusa Króla w czasie uroczystej noworocznej sumy pontyfikalnej.

- Przychodzimy do Chrystusa, by u Niego wypraszać wszelkie potrzebne łaski, błogosławieństwo. (…) Przychodzimy wraz ze Świętą Bożą Rodzicielką Maryją, (…) jesteśmy pewni, że nasze prośby zaniesione przez Jej matczyne dłonie znajdą u Boga spełnienie - powiedział na wstępie Eucharystii ks. Łukasz Gaweł, proboszcz katedry.

- Bóg miłosierny niech nam błogosławi… U progu tego roku pojawiają się pytania, jakie będą te dni, co je wypełni, jaka treść, wydarzenia, doświadczenia? (…) Jedno jest pewne: jest to kolejny rok, który daje nam Pan - mówił podczas Eucharystii bp Szkudło.

Nawiązując do orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Pokoju, bp Szkudło, odniósł się do potrzeby modlitwy o pokój. - W obliczu tylu konfliktów, prześladowań, aktów terroru, przemocy, nienawiści, modlitwa o pokój wydaje się naglącą potrzebą. Już od wielu lat Piotr naszych czasów kieruje swoje orędzie do ludzi dobrej woli, aby stali się budowniczymi pokoju, który - jak zauważa papież Franciszek - „jest darem Boga i dziełem ludzi”- mówił.

W czasie homilii nie zabrakło zachęty do dobrego przeżycia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca.

Na sam koniec bp Marek życzył wszystkim, którzy przeżywali Eucharystię, aby całym ich bogactwem na rozpoczynający się 2016 rok była obfitość Bożej łaski, „a więc samoudzielający się człowiekowi Bóg, Jezus Chrystus, który do nas przychodzi”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama