Nowy numer 32/2022 Archiwum

Sylwester z Kolejami Śląskimi

Przewoźnik szykuje specjalne pociągi, które bezpiecznie rozwiozą uczestników zabaw sylwestrowych w Katowicach do śląskich i zagłębiowskich miast.

Pod raz pierwszy w swojej historii Koleje Śląskie zaplanowały specjalny rozkład na noc sylwestrową. Dziesięć dodatkowych nocnych pociągów, aż do godziny 2.30 nad ranem, odwozić będzie imprezowiczów z Katowic do śląskich i zagłębiowskich miast. To odpowiedź na potrzeby pasażerów, którzy zaplanowali zabawę na największej imprezie na wolnym powietrzu w regionie. Kilkadziesiąt tysięcy osób będzie bawić się pod katowickim Spodkiem podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów.

Godziny odjazdów pociągów będą dostosowane zarówno do tych, którzy chcą wrócić do domu zaraz po noworocznych fajerwerkach, jak i o amatorach nieco dłuższej zabawy pod chmurką. O godzinie 0:50 odjedzie pociąg do Zagłębia, o 0:55 między innymi do Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic, a o 1:00 do południowych dzielnic Katowic i do Tychów. Pociągi dla tych, którzy chcą się pobawić nieco dłużej, odjadą z Katowic w następujących godzinach: o 2:20 do Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic, o 2:25 do Zagłębia, a o 2:30 do południowych dzielnic Katowic oraz Tychów.

Dodatkowo pociągi będą jeździć w kierunku przeciwnym: z Tychów, Gliwic i Zagłębia do Katowic, umożliwiając dogodne przesiadki. Z Gliwic i Zagłębia do Katowic będą kursowały pociągi przyspieszone.

Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Dodatkowym atutem będzie to, że nie będzie obowiązywać dopłata 5 złotych za kupno biletu na pokładzie pociągu. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach od 18:00 do 6:00 będą działać dwie kasy Kolei Śląskich. Dodatkowo bilety będzie można kupić u kasjerów mobilnych na dworcu w Katowicach – będzie ich można łatwo rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kamizelkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama