Taki tytuł nosiły Rekolekcje Kandydackie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach. Na ich zakończenie podczas uroczystej Eucharystii 29 osób złożyło uroczyste przyrzeczenie i stało się pełnoprawnymi członkami KSM.
72 osoby wzięły udział w rekolekcjach skierowanych przede wszystkim do kandydatów na członków KSM i osób zainteresowanych działalnością stowarzyszenia. W rekolekcjach uczestniczyli również członkowie różnych wspólnot KSM z terenu całej archidiecezji.
- Adwentowy KSM-owicz, owszem, boi się, ale potrafi przyznać się do swoich lęków i wie, Kto potrafi im zaradzić. Taki KSM-owicz najpierw się modli, dopiero potem zaczyna działać. Jego największym pragnieniem jest świętość, a to, co przytrafia mu się „po drodze”, potrafi łączyć z Chrystusem, który chce go przez to wszystko przeprowadzić - w syntetyczny sposób przedstawia główne myśli konferencji wysłuchanych na rekolekcjach Monika Fenisz.
- Jak każde, tak i te rekolekcje KSM były próbą szczerej i dojrzałej oceny tego, na ile jest się gotowym do tego, aby służyć Bogu i Kościołowi, zwłaszcza w naszej archidiecezji - mówi ks. Krzysztof Brachmański, asystent diecezjalny KSM, który prowadził rekolekcje w Kokoszycach.
O swoich doświadczeniach przeżytych na rekolekcjach chętnie opowiadają również uczestnicy. - Dla mnie samego moment przyrzeczenia był wielkim czasem dumy i uniesienia, że dostąpiłem tego zaszczytu, aby być członkiem tego stowarzyszenia. Sama chwila odebrania odznaki i legitymacji była jedną z najszczęśliwszych moich chwil - mówił Dawid Pisarzowski z Tychów-Czułowa.
Z tego samego oddziału KSM swoje świadectwo dał też Dominik Moćko. - Jako wieloletni członek KSM-u z dumą patrzę na młodszych kolegów składających przyrzeczenie i cieszy mnie to, że potrafią przyznać się w tak trudnych czasach do tego, że kochają Boga. Pokazują swoim rówieśnikom, że wolą iść do kościoła, salek, modlić się i rozmawiać o Jezusie, zamiast przesiadywać na ławkach czy w klubach. Na rekolekcjach integracja i spotkania z kolegami z innych oddziałów, pozwalają zrozumieć uczestnikom, że ich zaangażowanie w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i bliska relacja z Bogiem to nie jest coś „innego i dziwnego” - mówił.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogólnopolskim stowarzyszeniem skupiającym młodzież katolicką. Powstało w 1934 roku podczas jednego ze zjazdów Akcji Katolickiej. 7 lutego 1953 r. ostatecznie władze komunistyczne zdelegalizowały KSM. W 1990 r. KEP wydała dekret powołujący do życia KSM jako organizację ogólnopolską i nadała jej kościelną osobowość prawną. W 1998 r. zarejestrowano stowarzyszenie KSM jako osobowość prawną cywilną. Obecnie stowarzyszenie liczy ok. 20 tys. członków, a patronują mu św. Stanisław Kostka oraz bł. Karolina Kózkówna.