Nowy numer 38/2022 Archiwum

Wigilia w Brzezince

55 osób przyszło na spotkanie wigilijne dla samotnych przygotowane przez Związek Górnośląski.

To już kilkuletnia tradycja, że członkowie Związku Górnośląskiego koła z Brzezinki organizują spotkanie wigilijne dla osób samotnych i słabo usytuowanych materialnie. W tym roku do wigilijnego stołu – 21 grudnia – zaproszono 55 osób. Dla 30, którym trudno było przyjść z powodu zdrowia i wieku – przygotowane zostały paczki świąteczne.

Na stole zagościły tradycyjne potrawy wigilijne – zupa rybna, karp, kapusta z grzybami i kompot z suszonych śliwek. Potrawy na stół przygotowały członkinie Związku Górnośląskiego, było pyszne ciasto, owoce, słodycze i dla każdego prześliczny aniołek wykonany przez nauczycielki z Przedszkola nr 1 w Mysłowicach-Brzezince.

Wigilia w Brzezince   Spotkanie wigilijne w Brzezince Danuta Sowa – Wigilię i prezenty zorganizowano, jak zawsze, dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli oraz pomocy Rady Osiedla – mówi prezes ZG Teresa Bialucha. – Chciałabym tym wszystkim, którzy wspomogli ten wigilijny poczęstunek serdecznie podziękować, sponsorom i samorządowi miasta Mysłowice. Dzięki pomocy wielu ludzi i Rady Dzielnicy mogliśmy też, wraz z dziećmi z przedszkola nr 1, pójść z kolędowaniem i drobnymi upominkami, do Domu Pomocy Społecznej w Brzezince.

Do wigilijnego stołu zasiedli wraz z zaproszonymi osobami również proboszcz brzezińskiej parafii ks. Andrzej Hoinkis, który poświecił opłatki oraz prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki i przedstawicielka Rady Dzielnicy Agata Wiśny.

Podczas wieczerzy podzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy, akompaniament zapewnił sympatyk ZG Paweł Stolorz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy