Nowy numer 38/2022 Archiwum

Dobro uzależnia

Przekonali się o tym organizatorzy koncertów charytatywnych "O uśmiech dziecka", które od jedenastu lat odbywają się w ostatnią niedzielę Adwentu w Radzionkowie.

Kilkanaście lat temu do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Radzionkowie zgłosiło się młode małżeństwo z chorą córeczką. Dziewczynka była przed operacją przeszczepu szpiku kostnego. Potrzebne były fundusze na ten cel. Członkowie Stowarzyszenia wpadli na pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego. O pomoc poprosili artystów lokalnych oraz związanych z Radiem Piekary.

Okazało się, że dobro uzależnia. Po pierwszym udanym koncercie organizatorzy zaczęli myśleć o następnym. I tak od kilkunastu lat tradycją w Radzionkowie stało się, że w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem odbywa się koncert, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na zorganizowanie wypoczynku zimowego dla dzieci z ubogich rodzin.

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie publiczności i rośnie grono wykonawców. - Rekordowy koncert trwał sześć i pół godziny! - opowiada Andrzej Hajda, jeden z organizatorów wydarzenia.

Dzięki ludziom, którzy przychodzą na koncert, co roku grupa około 25 dzieci wyjeżdża na ferie zimowe, pod opieką nauczycieli z radzionkowskich szkół. - Bardzo często dla tych dzieci jest to pierwszy wyjazd poza miejsce zamieszkania. Niektóre z nich nie jeżdżą nawet na wycieczki szkolne - przyznają organizatorzy.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, działające przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie zaprasza na XI koncert charytatywny "O uśmiech dziecka". Koncert odbędzie się 20 grudnia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie. Cena cegiełki to 25 złotych.

Dobro uzależnia   Materiały promocyjne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy