Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Nie będę politykiem

Mówił dziennikarzom na pierwszym briefingu Jarosław Wieczorek, nowy wojewoda śląski.

- Moim zadaniem jest reprezentować radę ministrów rządu pani Beaty Szydło i wdrażać projekty, ustawy i pomysły rządu na terenie województwa - mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Jako jedno z kluczowych zadań wyznaczył sobie dbanie o bezpieczeństwo i otwarcie na obywateli.

- Na pewno w pierwszej kolejności zostaną przywrócone porady prawne dla obywateli w Urzędzie Wojewódzkim - mówił, dodając, że takie porady udzielane będą od początku przyszłego roku. Wojewoda mówił także, że w przyszłości mieszkańcy Śląska w urzędzie otrzymać będą mogli również pomoc księgową, rachunkową czy psychologiczną. - Urząd Wojewódzki jest służbą dla obywateli i chcielibyśmy, żeby te drzwi były dla nich szeroko otwarte - wyjaśniał. 

Pytany o górnictwo, wyjaśnił, że rząd pracuje nad tym, aby ta branża "była dobrem narodowym", oraz "by nie patrzeć na nią tylko przez pryzmat czystego rachunku ekonomicznego".
Negatywnie odniósł się do pomysłu podziału województwa śląskiego, pozytywnie - do ustawy metropolitalnej. Zaznaczył, że póki co nie myśli o zmianach w zespole.

Jarosław Wieczorek pochodzi z Gliwic, gdzie przez wiele lat sprawował funkcję radnego. Ma 35 lat i jest jednym z najmłodszych wojewodów w Polsce.

Wojewodą z ramienia rządu Beaty Szydło jest od 8 grudnia.

Nazwiska wicewojewodów poznać mamy jeszcze w tym tygodniu. Pochodzić mają z rejonu częstochowskiego i Podbeskidzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama