Nadciąga tsunami… miłosierdzia

8 grudnia papież Franciszek zainaugurował Rok Miłosierdzia. W niedzielę uroczystego rozpoczęcia nowego roku liturgicznego dokonał abp Wiktor Skworc. W środę 16 grudnia w kościele Mariackim w Katowicach w ten niesamowity czas wejdą również młodzi ze Śląska.

Okazją ku temu będzie kolejne spotkanie młodych archidiecezji katowickiej przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży.

W programie: Roraty, konferencja s. Gaudii z Łagiewnik oraz spotkanie z cyklu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia. Miejsce: kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, plac ks. Emila Szramka 1.

- Spotykamy się o 18.00 na Roratach. Po Eucharystii odbędzie się konferencja, którą wygłosi s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, współorganizatorka duchowych przygotowań do ŚDM w Krakowie. Podczas konferencji młodzi dowiedzą się więcej o św. Faustynie, stawaniu się podobnym do Jezusa Miłosiernego, o tym, jak idą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, a także wezmą udział w projekcie Młodych Misjonarzy Miłosierdzia - opowiada Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM archidiecezji katowickiej.

Spotkania formacyjno-organizacyjne odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca i uczestniczą w nich Centra Parafialne, wolontariusze, młodzież przygotowująca się do bierzmowania oraz wszyscy zainteresowani tematyką Światowych Dni Młodzieży.

- W tym wyjątkowym czasie chcemy powierzyć swoje życie Bożemu Miłosierdziu oraz błagać o nie całym swoim sercem. "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" - to przesłanie przyszłorocznego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie. To idealny czas, aby zacząć podejmować inicjatywy miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo, a przede wszystkim - czyny. Chcemy, aby zalało nas tsunami Miłosierdzia Bożego - kończy Marceli Łyczko.

Wydarzenie znaleźć można na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..