Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Katowice Miastem Muzyki

Stolica Górnego Śląska znalazła się w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki.

Katowice to pierwsze Miasto Muzyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Stolica Górnego Śląska jest drugim, po Krakowie, Miastem Kreatywnym w naszym kraju.
Tytuł Katowicom w piątek ogłosiła Iriny Bokova, dyrektor generalna UNESCO.
 
Katowice znane są m.in. dzięki Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia, Filharmonii Śląskiej czy Akademii Muzycznej. Rocznie odbywa się tu blisko 30 festiwali.
 
Przynależność do sieci umożliwia Katowicom współpracę w międzynarodowej grupie miast realizujących projekty związane z daną dziedziną kreatywności. Wcześniej Katowice starały się tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w który ostatecznie przyznano miastu Wrocław.
 
Miastami Muzyki są jeszcze Bolonia, Gandawa, Glasgow, Hanower, Mannheim, Sewilla, Bogota (Kolumbia), Hamamatsu (Japonia) i Brazzaville (Kongo).
 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama