Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

U Franciszka i Klary konsekrowano dziewicę

To 13. dziewica konsekrowana w archidiecezji katowickiej.

Konsekracji Iwony Sawickiej w Tychach w parafii Franciszka i Klary dokonał bp Adam Wodarczyk.

- To 13. konsekracja dziewicy w naszej archidiecezji od 1998 roku, a czwarta w tym roku - wyjaśniał o. Emil Pacławski OFM, proboszcz parafii.

- Pamiętaj, że masz być znakiem dla świata. Masz pokazywać oblubieńczą relację Chrystusa do Kościoła - mówił w czasie homilii bp Wodarczyk. Życzył konsekrowanej wytrwałości na drodze, której obranie potwierdza.

Obrzęd konsekracji jest nawiązaniem do obecnego już w pierwszych wiekach stanu dziewic konsekrowanych. Zwyczaj konsekracji zanikł pod koniec XII w. Dopiero Sobór Watykański II przypomniał o tej formie życia w Kościele.

- Dawniej konsekracje miały miejsce w kaplicy Kurii Metropolitalnej. Obecnie chcemy przybliżać lokalnemu Kościołowi tą formę życia i dlatego konsekracje odbywają się w parafiach - mówił bp Adam Wodarczyk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama