Nowy numer 25/2018 Archiwum

W Katowicach powstanie Wioska Serca

Będą tam rodzinne domy dziecka i dom seniora.

Wioska Serca im. Jana Pawła II powstanie na placu Alfreda w Katowicach-Wełnowcu. Dawniej mieściło się tam osiedle górnicze.

W piątek miasto wydzierżawiło fundacji trzy pierwsze budynki, w których w przyszłości, po remoncie, powstaną rodzinne domy dziecka. To pierwsze takie miejsce na Śląsku. Kamień węgielny pod Wioskę poświęcił papież Benedykt XVI.

Dawni mieszkańcy osiedla otrzymują nowe mieszkania. Wnętrza już istniejących budynków zostaną dostosowane do potrzeb wielodzietnych rodzin. Osiedle Alfreda znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, fasady budynków pozostaną więc takie same.

Prezesem fundacji jest ks. Jan Grzesica. Jej misją jest budowa Wioski Serca dla rodzinnych domów dziecka jako środowiska najbardziej zbliżonego do warunków domu rodzinnego oraz domu seniora dla samotnych, starszych i chorych.

Więcej o Wiosce i o tym, jak finansowo wspomóc jej powstanie, znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama