Nowy numer 23/2021 Archiwum

Miłosierdzie w archidiecezji katowickiej

W niedzielę 13 grudnia abp Wiktor Skworc otworzy Drzwi Miłosierdzia w archikatedrze Chrystusa Króla.

Uroczysta Msza św. rozpoczynająca jubileuszowy rok w naszej archidiecezji rozpocznie się o 11.45.

Do 20 listopada 2016 r. w kościołach jubileuszowych (bazylikach, sanktuariach, wyznaczonych kościołach i kaplicach) będziemy mogli uzyskać specjalne odpusty.

"Pragnę, by jubileuszowy odpust był dla każdego autentycznym doświadczeniem miłosierdzia Bożego, które wychodzi wszystkim naprzeciw z obliczem Ojca, który przyjmuje i przebacza, całkowicie zapominając popełniony grzech" - pisze papież Franciszek.

W liście przed Rokiem Jubileuszu wyjaśnia, że uzyskanie odpustów będzie możliwe w miejscach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia. Warunkami mają być spowiedź, Msza św. Komunia, refleksja nad miłosierdziem, wyznanie wiary, modlitwa w intencjach papieża.

Listę kościołów archidiecezji katowickiej, w których będzie można uzyskać specjalne odpusty publikujemy TUTAJ.

Miejscami, gdzie uzyskać będzie można szczególne łaski będą również kaplica przy centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach oraz kaplice w areszcie w Katowicach i Mysłowicach oraz w więzieniu w Jastrzębiu.

Odpusty będą mogli uzyskać także chorzy, osoby starsze i samotni, którzy nie mogą odwiedzić kościoła jubileuszowego. - W tym celu mają oni "z wiarą i radosną nadzieją przeżywać ten moment próby, poprzez przyjęcie Komunii św. lub uczestniczenie w Mszy św. i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu"- wyjaśnia cytując papieża abp Wiktor Skworc.

W Roku Miłosierdzia także każdy kapłan będzie mógł udzielić rozgrzeszenia z grzechu aborcji.

Więcej o odpustach, które zyskać można do 20 listopada 2016 r. znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama