Nowy numer 28/2018 Archiwum

165 tys. świec

Przez cały Adwent możemy włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

165 tys. świec - tak liczbowo w archidiecezji katowickiej wygląda tegoroczna akcja Caritas.

Świece na wigilijny stół kupować można przez cały Adwent w każdej parafii naszej diecezji. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie przede wszystkim na nasze potrzebujące dzieci. Środki przeznaczone będą także na pomoc dzieciom w Syrii, a część pieniędzy zostanie rozdysponowana wśród potrzebujących w konkretnej parafii, która zamówiła świece.

- Zawsze dofinansowujemy całoroczną opiekę w naszych świetlicach socjoterapeutycznych, które obejmują opieką prawie 800 dzieci naszej archidiecezji - wyjaśnia ks. Tomasz Nowak, zastępca dyrektora katowickiej Caritas.

Hasłem tegorocznej, 22. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są słowa: "Głodni miłosierdzia", nawiązujące do rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia.

Akcja trwa od 1993 r., a od 2000 r. ma wymiar ekumeniczny. - Wyjątkowym rokiem był rok ubiegły, kiedy papież Franciszek w Boże Narodzenie podczas Anioła Pańskiego zapalił świecę Caritas - mówi ks. T. Nowak.

Według raportu GUS z bieżącego roku w Polsce skrajne ubóstwo dotyka ponad 600 tys. dzieci. Ma ono wpływ na ich rozwój, ograniczając możliwości edukacyjne, rozwój fizyczny i społeczny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama