Nowy numer 25/2018 Archiwum

W czwartek konferencja o misjach

Wystawa, książka i wykłady opowiedzą o tym, jak w ciągu 90 lat w misje angażowała się nasza archidiecezja.

Konferencja "Odnowa świadomości misyjnej inspiracją dla współczesnej teologii" z okazji 50. rocznicy podpisania soborowego dekretu o działalności misyjnej Kościoła Ad gentes oraz w roku 90-lecia istnienia diecezji katowickiej odbędzie się 3 grudnia na Wydziale Teologicznym UŚ przy ul. Jordana 18 w Katowicach.

Początek o 9.00. W pierwszej części mowa będzie o wpływie, jaki na współczesną teologię i Kościół wywarła zmiana myślenia o misjach, pokazująca, że za misje wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

W części drugiej poruszane będą kwestie związane z działaniami, osobami i wydarzeniami misyjnymi na przestrzeni 90 lat istnienia Kościoła na Górnym Śląsku.

Sympozjum towarzyszyć będzie wystawa o 90-leciu zaangażowania diecezji w misję Kościoła powszechnego oraz promocja publikacji "Wciąż u początków... 50-lecie Ad gentes i 90 lat zaangażowania (archi)diecezji w misję Kościoła powszechnego".

Szczegóły na plakacie poniżej. Aby powiększyć należy kliknąć w zdjęcie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama