Nowy numer 38/2021 Archiwum

Świecki Karmel modli się za młodych z ŚDM

Spotkania odbywają się w pierwsze niedziele miesiąca w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Wełnowcu.

Spotkanie młodych z całego świata z ojcem świętym Franciszkiem, które odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia 2016 roku w Krakowie, poprzedzą Dni w Diecezji.

Od 20 do 25 lipca 2016 r. archidiecezja katowicka będzie gościć światową młodzież jako cząstka „Campus Misericordiae” (to nazwa Polski na ten czas łaski). Poszczególne diecezje przybiorą wtedy nazwy biblijne, a nasza archidiecezja będzie „Górą Karmel”.

Świecki Karmel modli się za młodych z ŚDM   Młodzi z Góry Karmel wybrali się do Czernej, siedziby karmelitów bosych Joanna Juroszek /Foto Gość Wspólnoty świeckiego Karmelu na Śląsku znajdują się w archidiecezji katowickiej i diecezji gliwickiej. Wspólnoty te wspierają i modlą się w intencji  Światowych  Dni Młodzieży.

Spotkania z modlitwą za młodych mają charakter otwarty. Odbywają się w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Wełnowcu w pierwsze niedziele miesiąca w krypcie kościoła, początek o 10.00.

Świecki Zakon Karmelitów Bosych odwołuje się do rodziny zakonnej Karmelitów Bosych, czyli wspólnoty żyjącej ideałami Karmelu, pod szczególną opieką Królowej Szkaplerza świętego, a także zgodnie z duchem, łaską i doświadczeniem św. Teresy od Jezusa, reformatorki Karmelu i św. Jana od Krzyża.

Świecki Karmel ma w Kościele szczególną funkcję uobecniania w świecie laikatu wielkich doświadczeń komunii z Bogiem, zjednoczenia z Bogiem, będących specyfiką duchowości Karmelu Terezjańskiego.

Jego zadaniem jest więc coraz szersze rozpowszechnianie pośród wiernych „doświadczania Pana” na poziomie spotkania z Nim, poznania Go i miłowania Go, spotkania za pośrednictwem i pod szczególną opieką Matki Bożej Szkaplerznej.                                                                                         

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama