Nowy numer 28/2018 Archiwum

Miłosierdzie w szkole

Dobrych kilka razy 13 listopada zabrzmiał w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. 14. Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim hymn "Błogosławieni miłosierni". Nieprzypadkowo.

Wspominając postać św. Jana Pawła II, inicjatora, a obecnie patrona ŚDM, oraz św. Faustynę Kowalską, zwrócono uwagę na zbliżające się rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka oraz na wydarzenie centralne - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Pod kierunkiem Władysławy Bańczyk i katechety ks. Wojciecha Kamczyka młodzież przygotowała spektakl pt. „Zraniony pasterz”. W szkole zawitali także przedstawiciele Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży - ks. Marcin Wierzbicki, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, oraz Kinga Ludwiczak, sekretarz centrum.

Przedstawili oni ideę Światowych Dni Młodzieży, zaprezentowali aktualny stan przygotowań oraz możliwości włączenia się w wolontariat i uczestnictwa w ŚDM. Całość stanowiła ważny krok w duchowych przygotowaniach do spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem.

"Zraniony pasterz" w wykonaniu młodych   "Zraniony pasterz" w wykonaniu młodych archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama