Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świętowanie podczas Mszy i na stadionie

W środę obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wojewódzkie obchody 11 listopada rozpoczną się o 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszą św. w intencji ojczyzny, której przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc.

Wcześniej od 10.00 przed katedrą wystąpi orkiestra górnicza oraz chór X LO im. Ignacego J. Paderewskiego w Katowicach. Oprawę artystyczną Eucharystii przygotuje Chór Filharmonii Śląskiej.

Po Mszy o 12.00 rozpocznie się przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego na placu Bolesława Chrobrego. Tam odbędzie się druga część uroczystości (od 12.30).

W programie: odegranie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi na maszt, przemówienia, uroczysty apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, defilada.

Od 14.00 na placu Sejmu Śląskiego będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Na obchody Święta Niepodległości od 11.00 do 16.00 zaprasza także m.in. Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie zaplanowano festyn rodzinny.

Na miejscu wystawa militariów, biathlon, zabawy dla dzieci oraz możliwość zobaczenia od środka nowego zadaszenia Stadionu Śląskiego. Wstęp bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL