Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jest nowy prezes Stadionu Śląskiego

Został nim Krzysztof Klimosz, który pracował m.in. jako jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA.

Stanowisko prezesa spółki Stadion Śląski objął 3 listopada. Został powołany dzień wcześniej przez radę nadzorczą. 

Krzysztof Klimosz (ur. 1974 r.) skończył studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej w specjalności konstrukcje budowlane oraz inżynierskie na Politechnice Śląskiej na Wydziale Budownictwa w specjalności inżynieria miejska z rozszerzonym zakresem konstrukcji budowlanych i specyfiki realizacji inwestycji miejskich i sanitarnych.

W latach 1998-2006 pracował jako inspektor nadzoru robót drogowych w DTŚ SA. Prowadził także własną działalność gospodarczą związaną z doradztwem inwestycyjnym oraz nadzorem budowlanym, specjalizując się w inwestycjach drogowych oraz budowie obiektów inżynierskich.

Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.

Spółka powstała w lipcu 2013 r. Jej zadaniem ma być realizacja celów publicznych województwa śląskiego z zakresu edukacji, kultury, kultury fizycznej oraz sportu, w tym obejmujących sprawy budowy, utrzymania oraz eksploatacji Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki posiada samorząd województwa. Jego wysokość to ok. 54,9 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama