Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sześć relikwii i biskup

Wielki korowód radosnych świętych przeszedł przez dzielnicę Piekar Śląskich. Na czele kroczyła patronka górników.

W środę 28 października po raz drugi wierni z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu wyruszyli w Korowodzie Świętych. Chcieli w ten sposób wyrazić wiarę w świętych obcowanie, a zarazem w modlitwie różańcowej prosić o wszelkie potrzebne łaski na drodze ku świętości.
 
Dzieci przebrały się za swoich ulubionych świętych. Prym wiodła św. Barbara. Wielu uczestników korowodu niosło ze sobą obrazek lub figurkę ulubionego świętego. Młodzież gimnazjalna niosła relikwie 6 świętych. Ulica, którą kroczył pochód świętych, wpisała się w klimaty korowodu. Nosi ona nazwę sługi Bożego biskupa Nankera, który wywodzi się z piekarskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Trwają starania i modlitwy o jego beatyfikację.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama