Dzień Papieski u nas

Miesiąc koncertów i imprez. Tak Śląsk obchodzi święto papieża Polaka.

W niedzielę w Polsce obchodzimy XV Dzień Papieski. Tym razem jego hasłem są słowa: "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Obchody w archidiecezji katowickiej rozpoczną się w sobotę 10 października w Siemianowicach Śląskich, a zakończą - 30 października w Rydułtowach. Szczegóły poniżej oraz na plakacie.

10 października - 17.00 koncert inauguracyjny obchodów XV Dnia Papieskiego na Śląsku w siemianowickim Parku Tradycji. W programie: Tryptyk Rzymski - spektakl słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną w wykonaniu Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie, Klubu Literackiego Chochlik, Kabaretu na ¾ oraz zespołu wokalno-muzycznego Schola. W drugiej części wieczoru wystąpi Miejski Chór OlenSis z Olesna. Po koncercie przewidziano degustację domowego ciasta oraz poczęstunek kawą lub herbatą.

11 października - koncert Chóru Magnificat w neogotyckiej sali witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Chór zdobył Grand Prix Regionalnego Przeglądu Pieśni Śląskie Śpiewanie 2014 oraz pierwsze miejsce w swojej kategorii w Europejskim Konkursie Rozśpiewany Śląsk. Po koncercie - biesiada w stylu śląskim, możliwość zwiedzenia ekspozycji oraz gmachu muzeum. 

15 października - koncert w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (impreza zamknięta).

18 października - koncert muzyki organowej w parafii Świętej Rodziny w Katowicach-Brynowie w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego, wieloletniego rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 

18 października - mecz charytatywny w hali sportowej tyskiego MOSiRu połączony z koncertem dla dzieci oraz miasteczkiem rodzinnym. W programie także wiele innych atrakcji dla dzieci, m.in. zawody sportowe oraz malowanie twarzy.

20 października - II Rybnicki Charytatywny Koncert Papieski w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Współorganizatorem koncertu jest Dom Kultury oraz Gimnazjum nr 3 w Chwałowicach. Po koncercie odbędzie się poczęstunek domowym ciastem oraz kawą i herbatą. 

30 października - koncert zespołu "Śląsk" w Rydułtowach. Zakończenie obchodów. 

Podczas każdego z koncertów stypendyści prowadzić będą zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji.

Dzień Papieski u nas  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..