Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Muzycy 25 lat później

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi swoje ćwierćwiecze.

Obchody 25-lecia zainaugurowano w piątek 25 września w kościele NSPJ w dzielnicy Zdrój uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył biskup Adam Wodarczyk.

Liturgię uświetniły występ szkolnego chóru pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan, kameralna orkiestra smyczkowa pod batutą Krzysztofa Durlowa oraz kwintet klarnetowy prowadzony przez Piotra Śmietanę.

Po Mszy uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście udali się do budynku szkoły, gdzie odbył się Koncert Absolwentów, w którym byli uczniowie po nierzadko wielu latach od ukończenia szkoły mieli okazję zaprezentować swój wspaniały kunszt muzyczny. Wieczór zakończył się w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze wspólnym spotkaniem absolwentów oraz ich pedagogów. 

Z okazji jubileuszu PSM przygotowała w październiku kilka interesujących koncertów, m.in. Koncert Pedagogów czy Koncert Uczniów.

Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak występ wspaniałej orkiestry „Sinfonia Varsovia” pod batutą Jerzego Maksymiuka 23 października w MOK w Jastrzębiu-Zdroju.

Mszy przewodniczył bp Adam Wodarczyk   Mszy przewodniczył bp Adam Wodarczyk Jacek Pluskota

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama