Nowy numer 21/2022 Archiwum

Koncert na cztery strony świata

Na urodzinach zwykle śpiewa się sto lat. Co jednak zrobić, gdy jubilat ukończył półtora wieku i jest miastem?

Katowice skończyły 150 lat. Z tej okazji muzyk Józef Skrzek przygotował specjalną suitę zatytułowaną "Puls Ziemi". Muzykę i scenografię opracowała Matylda Sałajewska. Scenę na katowickim rynku zaprojektował architekt Tomasz Konior (twórca między innymi siedziby NOSPR).

Do współpracy Józef Skrzek zaprosił swoich przyjaciół. Wystąpili Natalia Sikora, aktorka i wokalistka, Manuel Göttsching, legenda muzyki elektronicznej, Paul Lawler, brytyjski multiinstrumentalista, Misha Ogorodov, klawiszowiec, oraz pełen skład SBB.

- Przyjechałem tu, bo od dawna jestem fanem SBB. Koncert bardzo mi się podoba - powiedział Jan z Bytomia. - Ciekawe jest to, że nie ma przodu sceny, a muzycy grają na cztery strony świata. Poza tym niesamowite wrażenie robi scenografia.

- Od wczoraj obserwowałam, jak powstaje scena. Jak pojawia się na niej coraz więcej białych taśm - opowiadała Agnieszka. - W świetle dnia wyglądało to dziwnie, ale teraz, przy kolorowych światłach, daje to niesamowity efekt.

Koncert na cztery strony świata   Artyści wystąpili na olbrzymiej scenie, zaprojektowanej specjalnie na tę okazję przez architekta Tomasza Koniora Anna Derkowska /Foto Gość

Jak zapowiadał Józef Skrzek, jego suita to połączenie industrialnego brzmienia regionu i drżenia ziemi śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama