Nowy numer 21/2022 Archiwum

Waldemar Bojarun wiceprezydentem Katowic

Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Mikułę. Wiceprezydent ze stanowiska zrezygnować miał ze względów osobistych.

Waldemar Bojarun do tej pory był szefem wydziału promocji katowickiego magistratu, a wcześniej wieloletnim bliskim współpracownikiem Piotra Uszoka.

O zmianach w specjalnym oświadczeniu poinformował Marcin Krupa, prezydent Katowic. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

Dziś przyjąłem rezygnację Krzysztofa Mikuły ze stanowiska pierwszego wiceprezydenta Miasta Katowice. Wiceprezydent podjął decyzję kierując się względami osobistymi nie pozostawiając mi innego wyboru, jak zaakceptować jego wolę.
Krzysztofa powołałem na stanowisko tuż po wygranych, jesiennych wyborach. Dziękuję tym samym za 10 miesięcy dobrej współpracy, którą bardzo pozytywnie oceniam, i liczę na dalsze działania Krzysztofa na rzecz rozwoju naszego miasta w przyszłości.
Podjąłem także decyzję o powołaniu na stanowisko II Wiceprezydenta Miasta Katowice Waldemara Bojaruna, który do tej pory kierował Wydziałem Promocji Miasta Katowice. Waldemar jest doświadczonym urzędnikiem, który ma duże zasługi w działaniach na rzecz promocji naszego miasta. Jego praca polegała na ciągłym kontakcie z mieszkańcami, dzięki czemu doskonale zna on potrzeby i bolączki mieszkańców Katowic. Uważam, że to m.in. dzięki jego staraniom mówi się dziś o „modzie na Katowice”. Jestem głęboko przekonany, że jako wiceprezydent będzie skutecznie działał na rzecz miasta mając zawsze na względzie przede wszystkim dobro naszych mieszkańców.

Pierwszym wiceprezydentem miasta zostanie Bogumił Sobula. Pozostałymi są, oprócz Waldemara Bojaruna, Marzena Szuba i Mariusz Skiba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama