Nowy numer 20/2022 Archiwum

Nowi stali diakoni dla archidiecezji

Obaj są żonaci, mają dorosłe dzieci. Ich święcenia odbędą się w środę.

Tadeusz Cieślik święcenia przyjmie w parafii św. o. Pio w Tychach o godz. 17. Udzieli mu ich bp Marek Szkudło. 

Bogdan Boruta wyświęcony zostanie w parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie o godz. 18. przez bp. Adama Wodarczyka.

Kandydaci są wykształconymi teologami, wypełnili warunki potrzebne do przyjęcia święceń. Ukończyli dwuletnią formację uzupełniającą w Opolu. Ich żony wyraziły zgodę na przyjęcie przez nich święceń. Mężczyźni otrzymali pozytywne opinie swoich proboszczów i parafian.

Przed przyjęciem święceń w kaplicy kurii metropolitalnej kandydaci złożyli wyznanie wiary, przysięgę wierności archidiecezji katowickiej i jej każdorazowemu ordynariuszowi, przysięgę przed objęciem urzędu spełnianego w imieniu Kościoła oraz deklarację o dobrowolności podjętej decyzji.

Tadeusz Cieślik z parafii św. Ojca Pio w Tychach-Mąkołowcu, ur. 4 listopada 1958 r. w Tychach, żona - Stefania, 3 dorosłych dzieci. Od 1990 r. nadzwyczajny szafarz Komunii św. Ukończył teologię na Wydziale Teologicznym KUL oraz podyplomowe studia na WTl UŚ.

Bogdan Boruta z parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie, ur. 24 lutego 1960 r. w miejscowości Frysztak (Podkarpacie), od 1967 r. mieszka na Śląsku, żona - Dorota, 2 córki, przez 16 lat był ministrantem, od 2012 r. nadzwyczajny szafarz.

Do tej pory archidiecezja miała jednego stałego diakona - Alberta Karkosza z parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach. Do przyjęcia święceń przygotowuje się jeden kandydat, a dwóch uzyskało zgodę abp. Wiktora Skworca na rozpoczęcie formacji przygotowującej.

Posłuchaj także ks. Grzegorza Śmiecińskiego, rzecznika arcybiskupa katowickiego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama