Nowy numer 20/2022 Archiwum

Obrazy, które poruszają

Otwarcie wystawy prac autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza "Pictura Fidelis - cykle" odbędzie się 24 września w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach.

DYREKTOR GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „FRA ANGELICO” W KATOWICACH ks. dr Leszek Makówka zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy prac autorstwa ANDRZEJA BOJA WOJTOWICZA „Pictura Fidelis – cykle”

Wystawa zostanie zaprezentowana w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach (wejście dla zwiedzających od ul. Wita Stwosza 16).

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 24 września o godz. 17.00.

Wystawa potrwa do 22 października 2015 roku.

Obrazy, które poruszają   ANDRZEJ BOJ WOJTOWICZ - artysta urodzony w 1959 r. Absolwent PWSSP we Wrocławiu,  brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. 

Działalność artysty wpisuje się w wielką tradycję malarstwa zachodnioeuropejskiego. Tworzy sztukę przesyconą symboliką, która swymi korzeniami sięga przede wszystkim toposów biblijnych. W nich to malarz szuka odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjalne. 

Prezentowane na wystawie prace stanowią próbkę rozrastającego się cyklu pt. PICTURA FIDELIS (obrazy wiary), zwłaszcza obrazów  inspirowanych Requiem. Małoformatowe przedstawienia są zapowiedzią realizacji monumentalnego cyklu opartego na tradycyjnych tekstach mszy za zmarłych. 

W czasie trwania wernisażu odbędzie się pokaz techniki tempery jajowej.

Wystawa objęta patronatem medialnym TVP S.A. Oddział w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama