Nowy numer 24/2018 Archiwum

200 księży i 20 tys. młodych

W auli Wydziału Teologicznego w Katowicach zgromadzili się proboszczowie archidiecezji katowickiej, aby omówić obecny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

- Jest nam potrzebna pokora i gorliwość - apelował ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej. Przypomniał, że ŚDM 2016 są niesamowitą szansą dla każdej parafii.

Na spotkaniu zgromadziło się blisko 200 księży, którzy przyjmą do swoich parafii młodych pielgrzymów z całego świata. Meksyk, Tobago, Trynidad to tylko niektóre z krajów młodych pielgrzymów przyjeżdżających do diecezji katowickiej na tydzień przed centralnymi wydarzeniami w Krakowie.

Podczas spotkania głos zabrał również bp Marek Szkudło. - Światowe Dni Młodzieży to wielkie wyróżnienie i wielka szansa, która jest przed nami. Najważniejszym pierwszym kontaktem dla młodych z całego świata będzie parafia, dlatego to przygotowanie w niej jest bardzo ważne - mówił do zebranych.

Na obecnym etapie zgłoszonych jest blisko 20 tys. młodych osób, które chcą przyjechać do Katowic. Wśród nich są dwie wspólnoty, które wybrały archidiecezję katowicką. Jest to francuska Wspólnota św. Jana oraz międzynarodowa wspólnota Youth Arise.

Wszelkie informacje dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży można znaleźć na: www.mlodzidlamlodych.pl.

Można również cały czas zgłaszać chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama