Nowy numer 20/2022 Archiwum

Śpiewaj w chórze archidiecezji

Nabór od wtorku na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach.

Na przesłuchania do Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej zaproszeni są chłopcy w wieku od 8 do 14 lat.

Formularz dla chętnych do wzięcia udziału w przesłuchaniach znajduje się TUTAJ.

Próby i przesłuchania będą odbywać się we wtorki i piątki od 17.30 do 19.00. Rozpoczną się one we wtorek 15 września na Wydziale Teologicznym UŚ przy ul. Jordana 18 w Katowicach.

Rodzicom w tym czasie udostępniona zostanie sala, gdzie będą mogli napić się kawy lub herbaty.

O dokładnej godzinie i dniu przesłuchań zarejestrowanych kandydatów organizatorzy poinformują mailowo. 

Dla młodych chórzystów organizowane będą darmowe, wyjazdowe warsztaty w domach rekolekcyjnych archidiecezji katowickiej. Chór jest zaproszony m.in. do oprawy muzycznej uroczystych liturgii w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, transmitowanych przez Radio eM 107,6 FM.

Dyrygentem chóru jest ks. Bartosz Zygmunt, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureat XV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu, doktorant Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zajęcia z emisji głosu poprowadzi Jolanta Sznajder, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, absolwentka Podyplomowych Studiów Emisji Głosu w Bydgoszczy, dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu.

Zajęcia warsztatowe przygotują: prof. Aleksandra Paszek-Trefon, kierownik Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz dr hab. Iwona Bańska, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Dyrygentki są laureatkami licznych konkursów chóralnych międzynarodowych i krajowych. Prowadziły chóry dziecięce, młodzieżowe oraz akademickie.

Posłuchaj także ks. Bartosza Zygmunta, dyrygenta chóru:


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama