Nowy numer 39/2023 Archiwum

Imieniny śląskiej Pani

W rocznicę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, 12 września, w sanktuarium w Piekarach Śl. odbędą się obchody uroczystości głównej Patronki tego miejsca, Matki Bożej Piekarskiej.

Kustosz najważniejszego sanktuarium archidiecezji katowickiej, ks. Władysław Nieszporek zaprasza do wspólnego świętowania uroczystości odpustowych.

Od 3 września trwa nowenna do Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji oraz patronki miasta Piekary. Przygotowuje ona duchowo parafian i pielgrzymów do uroczystości odpustowych. Kończą one główne obchody 90-lecia koronacji obrazu MB Piekarskiej koronami papieskimi. W tym roku parafianie i pielgrzymi pragną podziękować za odzyskanie skradzionych koron, pobłogosławionych przez papieża Franciszka, relikwie św. Bartłomieja przekazane sanktuarium przez Stolicę Apostolską oraz pierwsze po stu latach Misterium Męki Pańskiej na kalwarii. Przypadający 12 września odpust w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej to uroczystość w całej archidiecezji katowickiej.

Plan uroczystości w bazylice 12 września:
10.30 - uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. seniora Damiana Zimonia.
13.45 - obchody różańcowe na Kalwarii z obrazem Matki Bożej.
15.00 - Nieszpory maryjne w bazylice z kazaniem.
17.00 - koncert finałowy festiwalu muzyki organowej i kameralnej: Wolfram Syrie (Niemcy, organy) i Śląski Oktet Blaszany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast