Nowy numer 49/2019 Archiwum

Imieniny śląskiej Pani

W rocznicę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, 12 września, w sanktuarium w Piekarach Śl. odbędą się obchody uroczystości głównej Patronki tego miejsca, Matki Bożej Piekarskiej.

Kustosz najważniejszego sanktuarium archidiecezji katowickiej, ks. Władysław Nieszporek zaprasza do wspólnego świętowania uroczystości odpustowych.

Od 3 września trwa nowenna do Matki Bożej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji oraz patronki miasta Piekary. Przygotowuje ona duchowo parafian i pielgrzymów do uroczystości odpustowych. Kończą one główne obchody 90-lecia koronacji obrazu MB Piekarskiej koronami papieskimi. W tym roku parafianie i pielgrzymi pragną podziękować za odzyskanie skradzionych koron, pobłogosławionych przez papieża Franciszka, relikwie św. Bartłomieja przekazane sanktuarium przez Stolicę Apostolską oraz pierwsze po stu latach Misterium Męki Pańskiej na kalwarii. Przypadający 12 września odpust w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej to uroczystość w całej archidiecezji katowickiej.

Plan uroczystości w bazylice 12 września:
10.30 - uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem abp. seniora Damiana Zimonia.
13.45 - obchody różańcowe na Kalwarii z obrazem Matki Bożej.
15.00 - Nieszpory maryjne w bazylice z kazaniem.
17.00 - koncert finałowy festiwalu muzyki organowej i kameralnej: Wolfram Syrie (Niemcy, organy) i Śląski Oktet Blaszany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama