Nowy numer 24/2018 Archiwum

Stary dworzec w Katowicach sprzedany

Na licytacji "poszedł" za 7 mln złotych. Kupiła go prywatna spółka Opal Maksimum.

Dworzec został sprzedany w czwartek 10 września na licytacji komorniczej. Poprzedni właściciel, spółka Eurostar Real Estate, wbrew swoim zobowiązaniom nie remontowała zabytkowego budynku, nie płaciła też podatków od nieruchomości. Dziś stary dworzec straszy swoim zaniedbanym wyglądem.

Miasto Katowice nie wzięło udziału w licytacji. Sprzedaż gmachu przez komornika nie gwarantuje miastu odzyskania pieniędzy z podatków, ponieważ lista wierzycieli jest dłuższa.

Stary dworzec powstał w latach 50. XIX wieku. Młode miasto Katowice powstawało początkowo wokół niego.

Spółka Opal Maksimum, która wygrała licytację, działa na rynku nieruchomości, przede wszystkim na Śląsku. - Jesteśmy podmiotem, który zajmuje się rewitalizacją nieruchomości. Przywróciliśmy do życia sporo obiektów, w tym zabytkowe i przemysłowe - powiedział dziennikarzom Krystian Miklis, prezes spółki. Wymienił m.in. zamienione na budynki biurowe obiekty w Hucie Baildon.

Co do przyszłego przeznaczenia starego dworca prezes Miklis nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów. Powiedział tylko, że po generalnym remoncie gmach ma się stać obiektem wielofunkcyjnym, w którym mogą znaleźć się restauracje i biura.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama