Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pożary w JSW

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej prowadzi rozmowy z ING oraz pozostałymi obligatariuszami o ustabilizowaniu sytuacji finansowej Grupy JSW. W poniedziałek ING zażądał wcześniejszego wykupu posiadanych obligacji JSW o łącznej wartości 26,3 mln zł i 12,95 mln USD.

Rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer poinformowała, że zarząd wystąpił do obligatariuszy z propozycją zawarcia w jak najkrótszym terminie umowy o współpracy, która obowiązywałaby do końca października br. Celem takiej umowy jest między innymi umożliwienie spółce przygotowania planu restrukturyzacji biznesowej i finansowej. JSW zapewnia, że chce wywiązać się ze zobowiązań.

W poniedziałek rezygnację ze stanowiska zastępcy prezesa JSW ds. ekonomicznych złożył Robert Kozłowski. Nieoficjalnie mówi się, że to ustąpienie spowodowane jest żądaniami ING. Do czasu wyboru nowego zastępcy prezesa ds. ekonomicznych odpowiedzialnym za pion ekonomiczny został Dariusz Bernacki, główny księgowy JSW.

Jest to już druga rezygnacja z funkcji w spółce w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu rezygnację złożył prezes Edward Szlęk, który sprawował funkcję prezesa tej giełdowej spółki od 27 kwietnia tego roku. Oficjalnym powodem ustąpienia był zły stan zdrowia.

Notowana na GPW JSW jest jedną z trzech największych polskich spółek węglowych. W jej skład wchodzi pięć kopalń węgla kamiennego: "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie", "Budryk", "Knurów-Szczygłowice", "Krupiński" i "Pniówek", w których wydobywany jest węgiel koksowy i węgiel energetyczny. Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Łącznie w Grupie zatrudnionych jest ponad 35 tys. osób, w tym ponad 27 tys. w samej JSW.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama