Nowy numer 20/2022 Archiwum

Abp Skworc: Gotowi do przyjęcia uchodźców

Odpowiedzią na papieski apel i na potrzeby charytatywne, w tym również potrzeby uchodźców, jest - jak podkreśla metropolita katowicki - Caritas Archidiecezji Katowickiej, działająca w parafiach.

- Jesteśmy gotowi do ich przyjęcia, do otwarcia naszych domów - powiedział 7 września metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, komentując dla Radia eM apel papieża Franciszka, by każda parafia w Europie przyjęła uchodźców. Podkreślił, że szybką odpowiedzią na papieski apel i reakcją na potrzeby charytatywne, w tym również potrzeby uchodźców, jest Caritas Archidiecezji Katowickiej, działająca właśnie w parafiach.

Abp Skworc podkreślił, że gotowość na przyjęcie uchodźców wynika zarówno z naszego wspólnego z nimi człowieczeństwa, jak i z Ewangelii, z nauki Jezusa Chrystusa.

Metropolita katowicki stwierdził, że apel papieża Franciszka odczytuje przede wszystkim w kategorii działań doraźnych. W tym kontekście zwrócił uwagę na pytanie „Co dalej?” i zaznaczył, że dla integracji uchodźców, znalezienia dla nich pracy, szkoły, niezbędna jest współpraca Kościoła z władzami państwowymi i samorządowymi.

Na następnej stronie publikujemy całą wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama