Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rolki i hulajnogi na bis

Przed nami druga edycja jedynej takiej pielgrzymki młodych. Zapisujemy się!

W czerwcu w intencji Światowych Dni Młodzieży na rolkach i hulajnogach w deszczu i słońcu pokonali dystans 22-kilometrowej drogi. Z Katowic do Piekar Śląskich.

Idą dalej. Przed nimi 35-kilometrowy odcinek trasy. 12 września ruszają z Katowic do sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym.

Podobnie jak poprzednim razem w drodze modlić będą się za ŚDM. Tym razem jednak chodzi o rodziny przyjmujące gości świata podczas Dni w Diecezji (20-25 lipca 2016 r.) poprzedzających spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Archidiecezja katowicka przyjmie wtedy 20 tys. młodych. Póki co u rodzin spać będzie nieco ponad połowa z nich. Jest więc o co się modlić. 

I Love Rolki - Relacja z I pielgrzymki na rolkach i huljanogach
Bladeville
Początek pielgrzymki o 8.00 pod katedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Tam odbędzie się trening przed trasą. Start o 9.00, finisz o 16.00. Drogę zakończy Msza w bieruńskim sanktuarium w intencji rodzin goszczących młodych.

Na trasie będą postoje i na modlitwę, i na odpoczynek, i na Zumbę, którą młodzi zatańczą na rynku w Bieruniu. Po zakończeniu pielgrzymki chętni do Katowic wrócą darmowym autobusem.

Ci, którzy chcą wybrać się na pielgrzymkę, nie muszą mieć własnego sprzętu. Pożądane są jednak umiejętności jazdy na rolkach czy hulajnodze. A to dlatego, że trasa jest wymagająca. Oczywiście, dla słabszych znajdzie się transport. 

ZAPISY na stronie mlodzidlamlodych.pl więcej informacji także na FB.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama